Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Bąkowicach

MEN       WOM      Kuratorium       WODIiP       CKE       OKE Wrocław       Gmina Świerczów       WSzPWN       WSiP       Polska

 

  Strona główna

  Aktualności

  Informacje o szkole

  Historia szkoły

  Pracownicy

  Dokumenty szkolne

  Przyjaciele szkoły

  Dla rodziców

  Dla ucznia

  Plan zajęć

  Galeria

 

     Napisz do nas

                             

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

 

Dwudziestego piątego listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia! Pierwszy miś - maskotka powstał 117 lat temu i do dziś pozostaje jedną z najpopularniejszych dziecięcych zabawek na świecie. Powstanie pluszowe misia wiąże się z rokiem 1902. To właśnie wtedy prezydent Stanów Zjednoczonych - Theodore Roosevelt podczas polowania nie zgodził się na odstrzelenie małego niedźwiadka. Sprawę opisał dziennik "Washington Post" i powstała karykatura prezydenta, który broni misia. Tę historię wykorzystał właściciel sklepu z zabawkami. Na cześć prezydenta pluszaka nazwał "Teddy's Bear" (Teddy – od zdrobnienia imienia Theodore, bear – ang. niedźwiedź). Takie są początki pluszowego misia. Obecnie maskotki produkowane są na całym świecie i stały się najlepszymi przyjaciółmi dzieci. Wyobrażacie sobie dzieciństwo bez misia?

Również my postanowiliśmy uczcić ten dzień w naszej szkole. Wszyscy uczniowie (a nawet nauczyciele!) przybyli do szkoły ze swoimi „pluszowymi przyjaciółmi”. Następnie spotkaliśmy się wszyscy na sali gimnastycznej, gdzie uczniowie wysłuchali opowiadania pt.: „Dzień Pluszowego Misia w szkole”. Potem były zabawy ruchowe, zgadywanki, piosenki oraz ciekawostki o misiach. Na koniec udaliśmy się do klas, gdzie jeszcze pokolorowaliśmy rysunki miśków.

 

 

    Mamy nadzieję, że pluszakom podobało się w naszej szkole!

Aneta Garkut

wstecz